O mně

Zaměřuji se na návrhy a realizace bytových i komerčních interiérů. Tato práce v sobě spojuje technické a kreativní dovednosti.

 

Vystudovala jsem výtvarný obor na uměleckoprůmyslové škole, následně jsem absolvovala studium dekoratérství a interiérového designu.

Při své práci pečlivě naslouchám..., zvažuji možnosti daného prostoru a všechny požadavky klientů..., členění obytné zóny nebo vyhovění ergonomickým nárokům pracovního prostoru.... Následuje kreativní proces, jehož výsledkem je hotový návrh.... Ten se obvykle sestává z několika variant řešení. Ve všech variantách se snažím efektivně využít vše, co interiér nabízí, a tuto efektivitu využití skloubit s vkusným designem a pohodlím....

Je pro mě důležité ptát se na Vaše pocity..., abyste se v realizovaném prostoru cítili příjemně. Mým cílem je vytvářet z chladných staveb domovy, ze studených kanceláří inspirativní prostory, z neosobních komerčních interiérů místo upoutávající pozornost požadovaným směrem. Vždy se snažím vytvořit prostor, který bude poskytovat komfort, funkčnost, ale hlavně bude mít duši, aby se v něm dobře žilo či pracovalo.

Na základě znalosti zpracovávaného prostoru a především osobního zaměření klienta využívám barvy a dekory, jež se navzájem doplňují a vytvářejí ucelenou formu interiéru. Každou realizaci promýšlím do posledního detailu, aby byl koncept plně funkční, umožňoval variabilitu a vyjadřoval intimitu osobního prostoru.

Snažím se, aby klienti od zvolených odstínů, drobných detailů a předmětů, až po celkovou strukturu ve mnou zpracovaných interiérech cítili, že jsou v prostoru, který byl navrhnut výlučně pro ně osobně. V prostoru, kde právě oni chtějí trávit svůj čas...

Budu se těšit na setkání s Vámi a Vaším prostorem...
Petra Steffel